Jadą, jadą misie…

Liga Krypto
4 min readJan 8, 2022

Fancy Bears Metaverse to europejska odpowiedź na amerykański projekt Bored Ape Yacht Club — napisała 7 stycznia 2022 roku Gazeta.pl i wszystko wskazuje na to, że takie są rzeczywiście intencje twórców. Bez wątpliwości jest to pierwsza tak głośna polska kolekcja NFT i w rezultacie może mieć realną szansę na wykreowanie dużego zainteresowania rynkowego.

Fancy Bears Metaverse to projekt firmy Fanadise, co oznacza, że Fanadise posiada, działa i czerpie korzyści ze sprzedaży kolekcji NFT. Tantiemy z OpenSea trafią również do skarbców Fanadise. Firma zapowiada, że w nadchodzących tygodniach przedstawi, jak planuje powiązać FBM z jej podstawowym projektem Fanadise i jego tokenem FAN, aby stworzyć ujednolicony ekosystem dla różnych rodzajów NFT, gdzie właśnie tokeny FAN będą używane jako uniwersalna waluta dla każdego produktu.

Fancy Bears Metaverse to kolekcja 8888 tokenów NFT, reprezentujących fantazyjne niedźwiedzie, które dają użytkownikom dostęp do metaversowego klubu, zwanego również Metaclub. W tymże wirtualnym klubie użytkownicy mogą brać udział w koncertach, przyjęciach, a nawet grać w tenisa ze swoimi ulubionymi celebrytami. Fanadise będzie gospodarzem corocznej imprezy, podczas której członkowie klubu Fancy Bears będą mogli wygrać luksusowe nagrody, takie jak Ferrari lub luksusowy jacht.

Tokeny NFT działają jak zdjęcia profilowe lub awatary, zapewniając posiadaczom dostęp do Metaclubu. Są świetnym i skutecznym sposobem, aby udowodnić swoje członkostwo nie tylko innym członkom klubu Fancy Bears, ale także szerszemu kręgowi społecznościowemu online, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wspomnianego na początku klubu jachtowego znudzonych małp.

„Web 3.0 już tu jest. Jest to internet aplikacji zbudowanych na blockchainach, w których kryptowaluty oraz tokeny NFT odgrywają coraz ważniejszą, jeśli nie nieodłączną, rolę. Nie chcieliśmy być tylko widzami w tym trendzie. FBM to nasz wkład w tę internetową zmianę — mówi w artykule opublikowanym w portalu CoinTelegraph Jakub Chmielniak, współzałożyciel Fancy Bears Metaverse.

Oprócz samego prestiżu i przynależności do ekskluzywnego grona kilku tysięcy posiadaczy sympatycznych bądź co bądź cyfrowych miśków, projekt obiecuje im dodatkowe korzyści:

  • Nagrody. Trzydzieści procent wszystkich tantiem (generowanych przy każdej transakcji kupna/sprzedaży) zostanie przeznaczonych na fundusz nagród loteryjnych. W marcu 2022 (a następnie raz w roku w następnych latach) Fanadise podaruje jednemu posiadaczowi niedźwiedzia specjalną edycję Ferrari. Do wylosowania będą też inne nagrody, w tym wakacje, 50 par unikalnych trampek, fantazyjne przedmioty kolekcjonerskie i pieniądze. Całkowita pula nagród będzie warta setki tysięcy dolarów.
  • Specjalny łup niedźwiedzia. Wszyscy posiadacze niedźwiedzi dostaną koszulkę z wyjątkowym misiem po trzech miesiącach, a bluzę z kapturem po sześciu miesiącach, która będzie oferowana za darmo.
  • Ekskluzywne oferty marek współpracujących z Klubem. W przeszłości Fanadise współpracował już z Samsungiem i l’Oreal, więc można spodziewać się znanych nazw.
  • Zarządzanie. Posiadacze niedźwiedzi będą mogli głosować nad przyszłością Klubu. Społeczność FBM odegra ważną rolę w rozbudowie ekosystemu.
  • Miodowe dropy. Użytkownicy skorzystają z airdropów tokenów Honey, które będzie można wykorzystać do zakupu ziemi w misiowym metaversie.
  • Spotkania i imprezy z celebrytami w realnym świecie.
  • Co nie mniej ważne, posiadacze niedźwiedzi będą mieli pełne prawa do komercyjnego użytkowania swoich NFT. Prawa te mogą być wręcz sprzedawane lub przenoszone według własnego uznania.

Czyżby rzeczywiście czekała nas wirtualna misio-mania i ogromne zyski dla tych szczęśliwców, którzy zdołali kupić swoje tokeny NFT w trakcie przed-sprzedaży i publicznej oferty w dniach 5–6 stycznia 2022? O tym przekonamy się już wkrótce — tzw. reveal cyfrowych niedźwiadków już w niedzielę 8 stycznia. Kolekcja jest już co prawda dostępna na OpenSea, ale poważny obrót powinien zacząć się, gdy kupujący będą już mogli obejrzeć każdy token. Póki co projekt wsparło kilku celebrytów, m.in. Magda Gessler (restauratorka i osobowość telewizyjna), Joanna Jędrzejczyk (polska zawodniczka MMA, muay thai, kickboxingu i boksu), Krzysztof Gonciarz (youtuber), Malik Montana (raper) i Ola Nowak (modowa influencerka).

Co ciekawe w gronie doradców projektu znalazł się Josh Ong, ambasador Sandbox oraz człowiek związany ze społecznością Bored Ape Yacht Club, co wskazuje na to, że Fanadise mierzy wysoko i jeńców brać nie zamierza. Kto ma misie w garści niech się więc dobrze zastanowi zanim je sprzeda… ale to nie jest porada inwestycyjna — DYOR. Rynek NFT jest zmienny i kapryśny — czy misie z Polski staną się hitem czas pokaże.

Fancy Bears Metaverse

✅ Open Sea: https://opensea.io/collection/fancybearsmetaverseofficial
✅ Strona: https://www.fancybearsmetaverse.com/
✅ Instagram: https://www.instagram.com/fancybearsmetaverse/
✅ Twitter: https://twitter.com/FancyBearsMeta

Crypto League (Liga Krypto) to zdecentralizowana organizacja entuzjastów kryptowalut, której celem jest praktyczna edukacja, stały dostęp do szybkiej i wiarygodnej informacji oraz nawiązywanie współpracy z najciekawszymi projektami branży blockchainowej na świecie. Nawiązujemy współpracę z projektami, które uważamy za ciekawe, nowatorskie i wizjonerskie. Posiadaczom kont VIP stwarzamy możliwość zakupu tokenów takich projektów na zasadzie private sale lub pre-sale.

✅ Strona: https://www.ligakrypto.pl/
✅ Twitter: https://twitter.com/cryptoleague_eu
✅ Telegram: https://t.me/ligabtc

--

--

Liga Krypto

Internetowa społeczność entuzjastów Bitcoina i kryptowalut.